Czy warto sięgać po sok z noni?

 

Lekarstwo na niemal wszystkie dolegliwości i to w dodatku pochodzenia naturalnego. Brzmi jak bajka co? A jednak natura ma nam to do zaoferowania w postaci specyficznej rośliny zwanej noni. Czym ona jest i z jakimi dolegliwościami pomoże nam się uporać? Kto powinien sięgnąć po sok z noni? 

Efekty stosowania soku z noni

oryginalny sok noniMieszkańcy Polinezji od wieków wykorzystują lecznicze właściwości rośliny noni. W wielu krajach zamiennie dla tej rośliny wykorzystywana jest nazwa „morwa indyjska”. Skąd jednak wynika tak ogromne nią zainteresowanie? A jest ono nie mało skoro wiadomość o tej cudownej roślinie dotarła nawet do naszego kraju. Mieszkańcy Polinezji określają ją mianem aspiryny przyszłości, co podchwyciło wielu producentów soków z tej właśnie rośliny.  Badania naukowe jednoznacznie nie potwierdzają zbawiennego wpływu na organizm osoby chorującej na raka, jednak o innych cennych właściwościach zdecydowanie warto wspomnieć. To co sprawia, że oryginalny sok noni wykorzystywany jest w przypadku wielu schorzeń, to duże pokłady witaminy C, B, żelaza i potasu. Jak wiemy składniki te mają nie mały wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a także zwiększenie odporności. Może warto więc wprowadzić sok do swojej diety, szczególnie w okresie zwiększonej zachorowalności? W skład soku noni wchodzą również antrachinony i triterpeny, które to mają pomocne działanie w leczeniu schorzeń na tle pokarmowy. To właśnie te substancje przeciwdziałają powstawaniu drobnoustrojów odpowiedzilanych za zaburzenia jelitowe.

Sok z noni według wielu osób, które wdrożyło go do swojej diety, posiadają właściwości przeciwbólowe. Jeśli więc borykasz się z silnymi bólami menstruacyjnymi, bólami głowy, mięśni czy stawów, zamiast sięgać po kolejne tabletki przeciwbólowe może warto przetestować działanie morwy indyjskiej?