Czemu otwieramy własne firmy? Bo mamy dotacje.

Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach deklaruje chęć uruchomienia własnej firmy. To wszystko dlatego, że UE oferuje teraz dotacje na rozpoczęcie działalności.

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności.

dofinansowanieWłaśnie z tego tytułu ubiegają się o przeróżne dotacje unijne na rozpoczęcie działalności, przeznaczone właśnie dla takich niewielkich przedsiębiorców. Co jest przyczyną faktu, że decydujemy się na własny biznes, o którym wiemy, że wcale niekoniecznie może przynieść pożądane korzyści? Bardzo często mamy po prostu dość pracowania tylko i wyłącznie dla czyjegoś zysku. Pół biedy, jeżeli nasz pracodawca jest osobą, której aż z przyjemnością oferuje się swoje usługi. Niestety, bardzo dużo słyszy się o ludziach, którzy chyba dawno już zapomnieli, jak sami ubiegali się o dofinansowanie unijne aby móc otworzyć swoją firmę. Kiedy firma ta zaczęła przynosić korzyści i zaczęli zatrudniać pracowników, zmienili się nie do poznania. Bardzo często w tego typu miejscach pracy olbrzymim problemem jest wzięcie choćby kilku dni urlopu, który przecież ustawowo nam się należy. Nawet jeśli potrzebujemy go z racji choroby bliskiej osoby, wcale nie łatwo będzie się o niego doprosić. Często natomiast zostajemy wysyłani na przymusowy urlop w momencie, kiedy absolutnie nie jest on nam potrzebny i z racji choćby na porę roku, nie jesteśmy w stanie z niego odpowiednio skorzystać. Możliwe, że właśnie wtedy przelewa się czara goryczy i zaczynamy ubiegać się o dotacje z unii, bardzo przydatne dla nowych przedsiębiorców.

Uruchamiamy biznes, i zyskujemy dotacje bardzo często konkurencyjny dla naszego poprzedniego miejsca pracy i liczymy, że wybije się on i zacznie przynosić korzyści.