Charakterystyka grzejników konwektorowych

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów grzejników, między innymi grzejniki konwektorowe, które składają się z obudowy, która nie pełni funkcji grzewczej a jedynie osłonową. To w jej środku znajdują się rury wyposażone w miedziane lub aluminiowe ożebrowanie.

Atrakcyjność grzejników konwektorowych

nowoczesne grzejniki konwektoroweW odróżnieniu od pozostałych rodzajów grzejników konwektorowe niemal w całości przekazują ciepło do pomieszczenia, czyli około 90% poprzez konwencję. Co najważniejsze obudowa jest co najwyżej ciepła. Dzięki temu mamy pewność, że żadne ciekawe świata dziecko się nie poparzy, ponieważ tradycyjne grzejniki są zazwyczaj gorące, szczególnie w okresie grzewczym. Najważniejszą cechą konwektorów jest to, że mają one małą masę i pojemność wodna, bardzo krótki czas nagrzewania, efektywne działanie oraz niewielkie rozmiary. Dzięki temu, że nie są one wysokie (zazwyczaj mają od kilkunastu centymetrów wysokości) możemy je montować nawet w kanałach w podłodze. Szczególnym rodzajem grzejnika konwektorowego jest grzejnik kanałowy, który w ostatnim czasie zyskał na popularności. Coraz częściej są one stosowane w budownictwie jednorodzinnym, gdyż doskonale chronią przed napływem zimnego powietrza z balkonów, tarasów czy wiatrołapów. Jedynym widocznym elementem tego typu ogrzewania jest elegancka kratka wkomponowana w podłogę. To właśnie pod nią umieszczony jest element grzewczy. Nowoczesne grzejniki konwektorowe mają wiele zalet, dlatego są tak chętnie wybierane przez inwestorów czy osoby prywatne.

Należy jednak pamiętać, że montaż grzejników konwektorowych wymaga rozplanowania a także wykonania otworów, w których to umieszcza się tak zwane wanny z grzejnikami i to już w pierwszym etapie prac budowlanych. Należy również zadbać o to, aby czyszczenie grzejnika nie było kłopotliwe.