Cena sufitu napinanego

 

Rozpatrując remont lub wykończenie mieszkania lub innego lokalu warto rozejrzeć się za nowościami na rynku materiałów budowlanych. Jest to wskazane gdyż dynamika w tej branży jest bardzo duża. Jedną z ciekawszych propozycji na wykonanie świetnego sufitu są powłoki z PCV i tkanin poliestrowych. Powstaje z nich bardzo efektowny i trwały sufit napinany wykonywany w różnych wersjach.

Czynniki decydujące o cenie sufitu napinanego

sufit napinany ile kosztujeKażdy inwestor przed rozpoczęciem działań remontowych lub wykończeniowych analizuje rynek pod względem jakości i ceny materiałów budowlanych. Najlepiej uzyskać jak najlepszy materiał w jak najniższej cenie. W przypadku sufitów napinanych istnieje kilka podstawowych czynników decydujących o wydatkach jakie poniesiemy na zakup. Pierwszym jest rodzaj materiału z jakiego powstanie powłoka sufitu. Mamy do dyspozycji tańsze PCV i droższe tkaniny poliestrowe. Następnym istotnym elementem wpływającym na cenę jest model jaki wybierzemy. Najtańsze są sufity jednopowłokowe wytwarzane w fakturze matowej. Za powłoki z połyskiem z efektem lustrzanego odbicia zapłacimy więcej. Możemy się zdecydować na sufit wykonany spawany łączący w sobie różnobarwne powłoki co również podniesie koszt inwestycji. Dysponując większym budżetem można się pokusić o bardzo ciekawy sufit napinany z nadrukiem dowolnego zdjęcia, motywu lub logo. To samo dotyczy najefektowniejszych sufitów napinanych wielopowłokowych z licznymi perforacjami. Aby odpowiedzieć na pytanie sufit napinany ile kosztuje musimy również znać koszt montażu oraz liczbę i rodzaj punktów oświetleniowych.

Wpływ na cenę sufitu napinanego ma również liczba kątów, które trzeba będzie wyciąć w powłoce aby dopasować do kształtu pierwotnego sufitu. Również wysokość montaży powyżej 5 metrów wysokości podnosi cenę. Wyceny realnej możemy się spodziewać dopiero po wizycie przedstawiciela firmy sprzedającej w naszym lokalu. Powinien on dokonać pomiarów i ustalić z nami ostateczną koncepcję sufitu. Na podstawie tych danych otrzymamy rzeczywisty koszt zakupu.