Badanie stomatologiczne jamy ustnej dzieci

 

O zęby należy dbać już od najmłodszych lat. Dlatego na pierwsze kontrole z dzieckiem należy pojawić się w gabinecie stomatologicznym już wtedy, kiedy pojawiły się zęby mleczne. Regularne wykonywanie przeglądów jamy ustnej jest bardzo ważne. Takie badanie jest całkowicie bezbolesne, a co najważniejsze – dziecko uczy się, że wizyta u dentysty wcale nie musi wiązać się z bólem.

Nauka higieny jamy ustnej dziecka

najlepszy dentysta dla dzieci w RzeszowieOsoby dorosłe powinny korzystać z przeglądów co najmniej 2 razy w ciągu roku. Jeśli chodzi o dzieci, takie przeglądy mogą być wykonywane nawet częściej. Wiadomo, że zęby mleczne nie są stałymi zębami, ale już ich układ i stan zdrowia będzie wpływał zasadniczo na to, jak będą wyglądać później zęby stałe, które przecież są już na całe życie. Taki najlepszy dentysta dla dzieci w Rzeszowie na pewno nie zabierze się od razu do pracy czyli leczenia zębów. Wielu dentystów oferuje na początku tzw. wizytę zapoznawczą. W trakcie jej trwania dziecko może przekonać się, jak wygląda praca lekarza stomatologa, czym zajmuje się na co dzień. Może też zobaczyć, że działania dentysty wcale nie muszą powodować bólu. Jest to bardzo ważne, bo dzięki takim wizytom nie dochodzi później do rozwoju fobii. Niestety dzieci często rozwijają fobie i panicznie boją się wizyt w gabinecie stomatologicznym – zwłaszcza jeśli kojarzą się one z bólem. Poza tym lekarz stomatolog prowadzi również edukację prozdrowotną dla dziecka.

Kto lepiej nauczy dbania o jamę ustną jak nie lekarz dentysta? Specjalista pokaże dziecku, w jaki sposób powinno się pielęgnować zęby. Bardzo ważna jest tutaj nauka szczotkowania. Kiedy u dziecka pojawią się zęby, jest to sygnał, że należy o nie zadbać. Już od najmłodszych lat należy rozwijać u dziecka takie nawyki jak prawidłowe i dokładne mycie zębów po każdym posiłku.