Badania medycyny alternatywnej

 

Obok standardowych metod badań, których skuteczność jest pewna, rozwijają się także inne – reprezentujące medycynę alternatywną. Niestety mówiąc o nich nie mamy pewności, czy rzeczywiście są w stanie wykryć jakiekolwiek choroby. Wiele osób uważa, że są one zwykłym oszustwem.

Badania żywej kropli krwi

badanie żywej kropli krwiNajbardziej rozpowszechnionym badaniem z dziedziny medycyny alternatywnej jest badanie żywej kropli krwi. Polega ono na pobraniu próbki krwi i jej obserwacji pod mikroskopem. Dużo mówi się o tym, że badanie to pozwala poznać przyczyny wielu chorób, atakujących nasz organizm. Najczęściej przy jego pomocy można wykryć źródła np. nadwagi, czy problemów skórnych. Jednak naukowcy są bardzo ostrożni i bardzo często podkreślają, że badanie żywej kropli krwi jest po prostu oszustwem. W związku z tym, że badanie to podlega pod medycynę naturalną, nie zostały stworzone żadne normy, dzięki którym możemy zinterpretować uzyskany wynik. Niektórzy mówią, że badanie żywej kropli krwi jest najlepszą metodą, pozwalającą na wykrycie pasożytów. Dodatkowo wiele mówi się o wykrywanych podczas badania bakteriach, które są szkodliwe dla człowieka. Za takie badanie zapłacimy średnio 150 złotych. Zwolennicy badania, polecają je na niemalże każdą dolegliwość, jednak wynik, który uzyskujemy najczęściej nie ma nic wspólnego z rzeczywistym stanem naszego zdrowia. Najlepiej będzie jeśli pieniądze, które chcemy wydać na tego typu badania, zainwestujemy w inne, podstawowe badania medyczne.

Jeśli zależy nam na tym, aby poznać dokładny stan naszego zdrowia, nie sugerujmy się badaniami tego typu. Najlepiej będzie wykonać inne badania, które rzeczywiście powiedzą coś na temat naszego organizmu. Pamiętajmy o tym, że na postawie badania żywej kropli krwi nie możemy postawić żadnej diagnozy, ponieważ nie zostało ono uznane przez medycynę.