Adwokaci z pasją

Muszę przyznać, że od pewnego czasu obserwuję pracę określonych kancelarii prawnych. Dzieje się tak ponieważ jestem studentką czwartego roku prawa i szukam inspiracji oraz wzorów, które w przyszłości mogą pomóc mi w pracy. Bardzo zainteresowała mnie jedna kancelaria, która realnie przejmuje się sprawami swoich klientów i stara się im pomóc w najlepszy możliwy sposób

Najlepsze przejawy etyki prawnej

adwokaci pracujący w Pruszczu GdańskimMoją uwagę przykuli adwokaci pracujący w Pruszczu Gdańskim. Stało się tak ze względu na fakt z jakim oddaniem zatrudniane tam osoby oddają się swojej pracy. Miałam szansę przekonać się o tym podczas obowiązkowych praktyk, które musiałam odbyć po trzecim roku studiów. Odbywałam je właśnie w tamtejszej kancelarii. Gdy zobaczyłam podejście pracujących tam adwokatów, byłam zachwycona. Urzekła mnie sprawa pewnej starszej pani, która przepisała dom na swoje dzieci, które usiłowały ją eksmitować i pozbawić środków do życia. Prawnik oddelegowany do sprawy, autentycznie przejął się problemem. Zapewnił staruszce pomoc, która nie ograniczała się do samej pomocy prawnej. Sprawy były załatwiane w jej miejscu zamieszkania, aby nie musiała borykać się z problematycznym dojazdem. Darowizna została cofnięta, a prawnik zdecydował się doradzić starszej pani wystąpienie o alimenty, które zgodnie z prawem należały się jej od dzieci. Sprawa została przeprowadzona w profesjonalny sposób, a staruszka zyskała środki, które umożliwiły jej życie na odpowiednim poziomie.

Prawo to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy. To również możliwość niesienia pomocy innym. Bardzo ucieszyło mnie, gdy zobaczyłam że istnieją adwokaci, którzy hołdują tej idei. Pomoc, jaką uzyskała starsza pani była profesjonalna. Prawnik nie pobrał wygórowanej opłaty, za pomoc wykraczającą poza sprawę z którą zwróciła się kobieta. Było to bardzo etyczne zachowanie.